Refer a Friend
Shopping Cart 0 products
Paymants
Paypal paymants     Volksbank Deutschland

Credit card Skrill paymants
TOP REPLICAS

Models are made of high quality wood, namely cherry, pear and Turkish nut tree. The manufacturing process requires high skills and demands an extreme level of precision. Both traditional and up-to-date methods of processing the wood are used. The goal is to capture the fundamentals and characteristic features of a car. Although not being exact copies, they are original in design, enhanced by the combination of colours of the wood and specifics of natural materials.

All parts 100% wood

wooden-replica-car-model_ford_T

Wooden replica car model Ford T 1913

Gifts even for presidents

Gift president Havel of the Czech Republic

Gift for President HAVEL - Czech Rep.

100% unique world-class
MERCEDES-BENZ-SSKL-1931 replica

MERCEDES BENZ SSKL 1931-replica

Leading companies (MERCEDEZ BENZ, ŠKODA - AUTO , IVECO, WIEDEMAN REICHHARD etc.) have used the models as unique presents for prominent people all around the world.

Luxus_Auto_Modelle_jaguar_ss

Jaguar SS, replica 100 % from wood

Large-scale

Wooden replica TATRA truck

Czechoslovak truck TATRA Kolos

Product videos

Replica of Mack Truck

Mack Truck replica of Australia model

Models are delivered including a sanded glass showcase and a woden support.
the fire brigade truck

The fire brigade wooden TATRA truck

Mercedes detail of replice from wood

Detail of Mercedes wooden replica car

Globally unique

man-mischer_lkw_truc

Man truck mixer wooden replica


 

Recepty na gril

Jak použít dárek pro chlapy grilovací špíz FireWire ?

grilovaci-nerezove-spizy-darek-pro-tatu

Grilovaný vepřový špíz Tariyaky

Tento pokrm je pro lidi, kteří rádi experimentují mají rádi asijské, speciálně japonské chutě. ½ kg vepřové kotlety nakrájíme na 5 cm široké proužky. Stejně tak jarní cibulku, jen o něco kratší. Připravíme si FireWire, ti kdo neznají, jedná se o nerez tvárný grilovací špíz. Cibulku srolujte společně s vepřovým a napíchněme na špíz. Opakujte proces, dokud není vše na FireWire.

Nyní marinování. To je důvod jeden z důvodů proč použít ohebný špíz. Do mrazícího sáčku, či zip sáčku nalijeme 2 dcl sójové omáčky, 1dc rýžového octu, přidáme zbytek jarní cibulky a též 3 tenké plátky zázvoru. Směs v sáčku promícháme, vložíme stočený naplněný špíz a necháme marinovat 24 h. FireWire má oblý hrot, takže se sáček nepropíchne, který rovněž ani na grilu při manipulaci nepálí. Po vytažení z lednice opláchněte maso pod tekoucí vodou a grilujme na cca 180 ° C. Můžeme při grilování opětpotírat použitou marinovací omáčkou. Servírujte na talíři s jemně nakrájenou pažitkou a jako příloha může být rýže.

vepřové maso 1/2 kg

jarní cibulka 1 palička

sojová omáčka Tariyaky 2 dc

rýžový ocet 1 dc

zázvor

pažitka
 

Recepny pro grilování špízů na grilovací jehle.

Recepny pro grilování špízů na grilovací jehle.

 

Recepty pro grilování špízů na grilovací jehle FireWire.

Připravený vepřový špíz pro grilování na ohni.

Marinované maso v sáčku se zeleninou.

Detail marinovaného masa pro grilování.

Ugrilované vepřové závitky.

Lahodný grilovaný závitek po japonsku.

Recepny pro grilování špízů.

První flexibilní grilovací špíz jehla FireWire.

 

10 grilovacích tipů Jana Dolenského

 

1. Není až tak důležité, jaký máte gril, důležité je ho pořádně rozpálit. A jak to poznáte? Když udržíte ruku nad roštem déle než 5 vteřin, je žhavý málo, pokud méně, je to moc. Správně rozpálené uhlíky poznáte také podle toho, že na nich vidíte bělavý popel.

2. Grilujete-li na dřevu, volte jen to tvrdé (dub, buk, třešeň, jabloň) - hoří pomalu, neodletují jiskry a nekouří. Nikdy nepoužívejte vlhké palivo. Pokud si kupujete uhlí, prohmatejte pytel, jestli v něm není moc drti, která špatně hoří.

3. Rošt nečistěte chemickými prostředky. Nechte ho rozpálit, pak opatrně sejměte a drátěným kartáčem z něj odrhněte
všechny nečistoty. Před začátkem grilování zkuste vhodit do ohně aromatické bylinky - tymián, bobkový list, rozmarýn nebo majoránku, kouř bude krásně vonět.

4. Pokud používáte zásoby z mrazáku, vždy by měly být dokonale rozmrazené. Než začnete grilovat, vyndejte maso z lednice, aby získalo venkovní teplotu. Pouze mleté maso a ryby nechte v lednici až do doby, než je položíte na rošt.

5. Nikdy nesolte maso před grilováním ani při marinování. Výjimkou jsou ryby, které naopak osolte velkoryse. Nekupujte hotové marinády z obchodů, obsahují velké množství soli a vytahují z masa vodu. Přebytečnou marinádu z masa před položením na rošt setřete. Při grilování maso jen lehce potírejte, tak aby olej z marinády neskapával do ohně - tvoří se pak karcinogeny.

6. K marinování nepoužívejte kovové nádoby, aby do masa nepronikla chuť kovu, vhodný je plast. Na 1 kg masa se doporučuje 1 hrnek marinády, ovšem vždy by mělo být na chuti poznat, o jaké maso se jedná. Je vždy lepší kořenit méně a maso případně dochutit na talíři.

7. Drůbeží maso a ryby marinujte v řádu několika hodin, jen pokud budete ryby udit, nechte je marinovat celý den. Vepřovému masu stačí, když v marinádě zůstane 2 až 12 hodin. Zato hovězí marinujte klidně 24 hodin.

8. Jakmile maso položíte na rozpálený, omaštěný (nejlépe kusem špeku) rošt, nechte ho tam alespoň tři minuty, aby se zatáhlo, pak otočte.

9. Do masa na roštu nepíchejte, vytekla by šťáva. Propečenost poznáte tak, že do masa zatlačíte prstem a porovnáte se svojí rukou. Lehce stiskněte palec a ukazováček a zatlačte si prstem druhé ruky do svalu pod palcem. Pokud tuhost masa odpovídá napětí tohoto svalu, je maso krvavé. Když to samé zopakujete s palcem a prostředníčkem, je maso propečené medium rare, s palcem a prsteníčkem pak medium, a s palcem a malíčkem well done.

10. Grilovanému masu prospěje, když ho po sejmutí z grilu necháte pod alobalem pár minut odpočinout, bude se pak lépe krájet a vtáhne do sebe šťávu.

grilmanie-jan-dolensky-ceska-republika

V České republice se už osmým rokem pořádá Mistrovství republiky v grilování zvané Grilmánie. Jan Dolenský je dvojnásobným mistrem, letos nezávodil, seděl v čele soutěžní poroty.

dolenskeho-grilovane-sladke-dezerty

Na grilu lze připravit i sladké dezerty. Jan Dolenský už tak pekl i svatební koláčky. Ve Švýcarsku se dokonce na grilech typu smoker s oblibou peče domácí chléb.

propecene-krvave-maso

Jak je maso propečené? Zkušený mistr grilu pozná, kdy je opečené maso uvnitř krvavé, nebo růžové, aniž by do něj píchal vidličkou. Stačí mu vmáčknutí prstu do opečeného masa.

grilovane-hamburgery

Při grilování potravina pobude nad rozžhavenými uhlíky při teplotě 160-260 °C, při barbecue je maso opekáno v grilovací komoře horkým vzduchem při nižších teplotách 90-160 °C.

gril-smoker

Profesionální grily typu smoker vypadají z laického pohledu jako menší pojízdná továrna. Mají udírnu s komínem a dvě oddělené komory, jednu spalovací a jednu grilovací.

Převzato od:

Autor: Petra Trnková

Foto: Archiv, Bloomberg, Shutterstock

EKONOM.IHNED.CZ 28. 6. 2012

Discussion:

Contact:

Add new comment: